ul. Inżynierska 27

53-228 Wrocław

piotr@personalpeak.pl

+48 576 140 046

Regulamin

Dostawa

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Amnezja pośladkowa

15 stycznia 2023

Pośladek jest jednym z mięśni posturalnych (core), co oznacza że dzięki niemu utrzymujemy prawidłową (wyprostowaną) pozycję ciała. Oprócz tego grupa mięśni pośladkowych odpowiada za wyprost, odwiedzenie i rotacje kończyn dolnych.

Ale nie zawsze tak było...

Na podstawie teorii ewolucji możemy założyć, że człowiek stał się dwunożny przed epoką kamienia. Wcześniej podpieraliśmy się na czterech kończynach, więc pośladki nie pełniły tak istotnej funkcji.

A współcześnie łatwo zauważyć, że swoją dwunożność utraciliśmy na rzecz siedzącego trybu życia. Podczas siedzenia nasze pośladki są stale rozciągnięte i osłabione.

I te dwa czynniki sprawią, że u wielu osób pośladki "zapomniały" o swojej funkcji.

Jednak aby ciało pozostawało wyprostowane, a kończyny mogły działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem, do gry muszą wkroczyć okoliczne mięśnie, co mocno wpływa na nasz aparat ruchu.

Bóle pleców i kolan, stale napięte mięśnie (łydki, kulszowo-goleniowe, biodrowo-lędźwiowe), które wpływają na słabą mobilność, zapalenia mięśni i ścięgien, które są notorycznie przepracowane, to konsekwencje tej sytuacji.

Dlatego tak istotne jest, aby "obudzić" mięśnie pośladkowe i przypomnieć im ich zadanie. Aktywacja pośladków odciąży niepotrzebnie przepracowane grupy okolicznych mięśni, a pobudzi i zmobilizuje do działania właściwe partie, co w konsekwencji powinno przełożyć się na stałe zaangażowanie zarówno podczas treningu, jak i w życiu codziennym.

Z mojego doświadczenia wynika, że w większości przypadków trening tej partii pozwala znacznie zredukować najpopularniejsze bóle (plecy, kolana, stopy), oraz wpływa na poprawę wyników sportowych (wyskok, przyspieszenie, siła i moc nóg).

15 stycznia 2023
15 stycznia 2023
15 stycznia 2023